
МО вчителів природничо - математичного циклу
Голова МО вчителів природничо - математичного циклу - Шарандак Олена Василівна. Закінчила фізико-математичний факультет Уманського державного інституту ім. П.Тичини в 1978 році. Отримала диплом вчителя математики. Має вищу кваліфікаційну категорію та звання "старший вчитель". Працює в школі вчителем математики. Педагогічний стаж 42 роки.
Аналіз роботи МО за 2015-2016 н.р.
У 2015 - 2016 н. р. робота методичного об′єднання вчителів природничо - математичного циклу була спрямована на забезпечення реалізації навчальних програм в напрямку забезпечення міцного і свідомого оволодіння учнями системою математичних знань і умінь, необхідних у повсякденному житті та трудовій діяльності учнів школи, знань достатніх для вивчення суміжних дисциплін і продовження освіти. В ході розв'язання проблеми «Удосконалення уроку на основі розвитку в учнів інтересу до знань. Самостійність, індивідуалізація та диференціація навчально - виховного процесу» на засіданнях МО розглядались питання теоретичного характеру, проводились практикуми по розв'язуванні задач, ділові та рольові ігри та інші види форм роботи по підвищенню майстерності вчителів. Позитивну роль у підвищенні рівня вчителів відіграли семінари - практикуми по ознайомленню з досвідом роботи вчителів району, області. Значна увага приділялась питанню організації роботи по реалізації «Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів». Цьому також сприяла творча робота вчителів по впровадженню досягнень педагогічної науки та інноваційних технологій навчання.
Члени методичного об′єднання використовують весь арсенал сучасних методичних прийомів, різноманітних форм організацій навчального процесу для збагачення знань учнів.
Однак, поряд з цим в організації методичної роботи з вчителями природничо - математичного циклу є ряд недоліків: недостатньо уваги приділялось питанню методики організації позакласної роботи, зокрема організації роботи з обдарованими учнями, організації більш активної роботи по диференціації навчально - виховного процесу, що негативно позначилось на якості знань учнів. Як свідчать результати державної атестації, наслідки контрольних робіт учнів, підсумки олімпіад, знання частини учнів, рівень їх практичних умінь та навичок залишається на початковому та середньому рівні.
Виходячи з цього у 2016- 2017 н. р. методичне об′єднання вчителів природничо - математичного циклу працюватиме над проблемою:
Удосконалення уроку на основі розвитку в учнів інтересу до знань та формування успішної особистості школяра шляхом використання нових інформаційних технологій
Методичне об'єднання учителів працюватиме над розв'язанням завдань:
- Спрямування самоосвітньої роботи вчителів над опрацюванням методик удосконалення уроку, підвищення його результативності, на глибоке вивчення усіма вчителями змісту програм з математики, фізики, хімії, біології, географії, критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, ґрунтовне вивчення державних освітніх стандартів з предметів, «Концепції шкільної освіти» та опрацювання методик організації роботи з обдарованими дітьми;
- Методичному об'єднанню необхідно посилити роботу по дальшому розвитку творчості, ініціативи, педагогічної майстерності вчителя;
- Ознайомлювати учителів з результатами досягнень педагогічної науки, надбаннями кращих учителів району, області; озброювати інноваційними технологіями навчання.
Для розв'язання даних питань потрібно тримати тісний зв'язок з батьками.
План роботи МО на 2016-2017 н.р.