МО класних керівників

Голова МО класних керівників -  Семко Олена Володимирівна. Закінчила фізико-математичний факультет Кіровоградського державного педагогічного інституту ім. О.С. Пушкіна в 1989 році. Отримала диплом вчителя фізики та математики. Має вищу кваліфікаційну категорію.Працює вчителем фізики, хімії та астрономії.Педагогічний стаж 25 років.

Аналіз роботи МО за 2015-2016 н.р.

Методичне об'єднання класних керівників працювало над проблемою: «Формування успішної особистості школяра шляхом використання нових інформаційних технологій, формування екологічної культури особистості». Пріоритетним завданням виховної роботи в даному навчальному році було патріотичне виховання учнів, працюючи над вирішенням цієї проблеми, учнів знайомили з культурною спадщиною українського народу, з народними традиціями, формували в учнів кращі якості національного характеру, виховували справжнього громадянина України, патріота своєї держави, крім того, залучали до активної екологічної діяльності та організовували активну шефську допомогу ветеранам.

Працюючи над виховною проблемою школи та впроваджуючи її в дійсність методоб΄єднання класних керівників намагалося допомогти класним колективам сформувати дружні, працездатні відносини та сприяло створенню необхідних умов для всебічного розвитку особистості в колективі: розвиток індивідуальності, суттєвих людських сил особистості, її потреб, інтересів, здібностей, генетично заданих обдарувань, позитивних рис характеру, ідеалів, свідомості.

Пріоритетними напрямками роботи МО були:
- формування творчо мислячої особистості з розвинутим почуттям патріотизму, національної гідності і чітко визначеною громадянською позицією;
- турбота про фізичне здоров`я учнів;
- співтворчість вчителів, учнів та батьків;
- превентивне виховання учнів;
- забезпечення високого рівня виховання на українських історичних і культурних традиціях і загальнолюдських цінностях.

На засіданнях МО класних керівників та в роботі між засіданнями класні керівники учнівських колективів вивчали науково-методичну та психолого-педагогічну літературу з проблем виховання, вивчали прогресивний досвід виховання учнів В.О. Сухомлинського і впроваджували його в практику, приймали участь в педагогічних читаннях. Вдосконалювали педагогічну майстерність, виступаючи з доповідями на засіданнях методоб'єднання. На засіданнях МО класних керівників вивчався та узагальнювався стан виховної роботи класних керівників, які атестувалися.

Усі класні керівники продовжували роботу над формуванням згуртованості класних колективів, враховуючи вікові особливості учнів. Велику увагу приділяли патріотичному вихованню, розуміючи, що без виховання поваги до прапора, символіки, законів держави не можна говорити про особистість. Велику роботу проводили класні керівники по вихованню норм культури поведінки, прищепленню умінь культурно-гігієнічних навиків. Домагалися 100%-го відвідування учнями школи. Проводячи профілактичні заходи (бесіди, відкриті виховні години, зустрічі з медсестрою, працівниками правоохоронних органів), постійно тримали зв'язок з інспекторами у справах неповнолітніх по попередженню правопорушень, боротьбі зі згубними звичками, бродяжництвом.

Класні керівники постійно намагались удосконалити методику проведення виховних годин, особливу увагу звертаючи на творчість колег, на впровадження в практику таких технологій виховання, які б дали позитивні результати.

Класний керівник відіграє одну з важливих ролей в організації участі класного колективу в тій чи іншій колективній справі, починаючи від самого простого конкурсу малюнків і завершуючи участю в якомусь масовому дійстві.

Протягом навчального року вчителі школи відвідували цікаві та змістовні виховні заходи з метою контролю та реалізації їх виховних можливостей.

В 5 класі (Левендюк Е.О.) провела відкритий виховний захід у формі усного журналу «Здоровий спосіб життя - наша основна мета», в ході якого намагалася запобігти шкідливим звичкам, які негативно впливають на здоров'я людини,формувала вміння і навички учнів щодо власної безпеки, розуміння відповідальності за власні вчинки та їх наслідки, розвивала та виховувала бажання зберегти власне життя та здоров'я. В ході усного журналу діти склали квітку здоров'я, розглянули фотографії «Наслідки неправильного життя» та подивилися відеоролик «Як виглядають легені курців».

В 6 класі (Семко О.В.) відкритий виховний захід у формі усного журналу «Україна пам'ятає!», під час якого знайомила учнів з трагічним минулим нашого народу,вчила дітей бережно ставитися до історії своєї країни, розкрила її як білі, так і чорні сторінки історії, виховувала здатність кожної людини на скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників. Під час виховної години учні зачитували спогади очевидців та свідків тих страшних часів, були використані відеоролики на комп'ютері, ілюстрації та факти Голодомору, учні зачитували Указ Президента про відзначення Дня пам'яті жертв голодомору.

В 7 класі (Галицька Н.С.) провела відкриту годину спілкування «Країна в якій ми живемо», в ході якої виховувала почуття патріотизму, гордості за свою Батьківщину - Україну, робила наголос на останніх подіях в країні, формувала в учнів розуміння єдності і цілісності України, відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття відповідальності за долю держави та українського народу. Під час години спілкування використовувалася державна символіка, вирізані з паперу голуби та відео презентація з музичним супроводом.

В 8 класі (Мельник Т.М.) провела відкриту годину спілкування «Владика - хліб священним є для українців», під час якої знайомила дітей із працею хліборобів колись і тепер, формувала бажання берегти хліб, поважати працю трудівників поля; розвивала мовлення, збагачувала словниковий запас, виховувала шану до хліба. На столі на рушнику стояв хліб, колоски жита та пшениці, висіли на дошці плакати з картинами «Жнива», «Звернення» та комп'ютерна презентація «Хвала рукам, що пахнуть хлібом».

В 9 класі (Казакова Т.І.) провела відкриту годину спілкування «СНІД - загроза людству», на якій дала учням елементарні знання про СНІД, основні шляхи зараження цією хворобою та заходи щодо її профілактики. Розповідь вчителя та монтаж учнів супроводжувався показом відеороликів.

В 10 класі (Цимбал В.І.) провела відкриту годину спілкування «Що таке толерантність», в ході якої знайомила учнів з поняттям «толерантність», з основними рисами толерантної та інтолерантної особистості, розвивала здібності адекватно пізнавати себе та інших людей. Перед учнями ставилися завдання: - оцінити ступінь своєї толерантності, розвивати увагу, пам'ять, творче мислення, виховувати почуття колективізму, згуртованості, шанобливе ставлення один до одного. В ході години спілкування учні показували сценку «Перед вами два шляхи. Обирайте...», виконували вправу «Чарівна крамниця» де учень-продавець «продавав» незвичайні речі: терпіння, поблажливість, прихильність, чуйність, довіру та інші. Учень-купець розплачувався тим почуттям, яке в нього було в надлишку, наприклад гумор. Завершувало цей захід малювання «Дерева толерантності».

В 11 класі (Завідняк М.А.) провів відкриту годину спілкування «Моральний вибір особистості», на якій формував моральні основи учнівської особистості, сприяв вихованню доброї, лагідної людини, виховував потребу в самовдосконаленні та самовихованні. Година спілкування проводилася у формі діалогу «Вільний мікрофон», було використане «Дерево мудрості», картки з написами «егоїзм», «душа», «щиросердечність», «альтруїзм», визначення яких учні знаходили за словником, також використовувалися висловлювання відомих людей. Яскраво виражена творчість як вчителя так і учнів спостерігалась під час їх проведення .

Багато традиційних свят та інших виховних заходів проводиться в школі, але хотілося, щоб якомога більше приділялося уваги кожній дитині, щоб талант і обдарованість проявлявся не в останній рік навчання в школі, а значно раніше, щоб задоволення від успіхів та досягнень наших дітей отримували всі ми. Школа - це передусім простір життя дитини, тут вона не готується до життя, а живе. І тому важливо вибудовувати виховний простір так, щоб він сприяв гармонізації відносин між дітьми і вчителями, школою і родиною.

Майбутнє України за поколінням, котре сьогодні в шкільних стінах опановує життя, якість якого залежить від рівня сформованості життєвої компетентності.

Однією з основних проблем у виховній роботі з учнями є налагодження індивідуального підходу до кожної особистості, розвиток творчого потенціалу дитини та профілактична робота, направлена на правовий аспект у вихованні учнів, схильних до правопорушень. Адже кожна дитина - це особистість. А кожна особистість потребує творчого підходу, великого терпіння і любові з боку вчителя, вихователя. Тільки при такому підході до справи є шанс розкрити і розвинути усі кращі сторони чутливої дитячої душі, творчого потенціалу дитини.

На всіх виховних годинах та виховних заходах, класні керівники використовують новітні ІКТ-технології, показують і презентації, і відеоролики, і слайд шоу та інше.

На батьківських зборах проводилася різноманітна робота з батьками по попередженню дитячого травматизму, збереженню здоров'я та життєдіяльності учнів і попередження дитячої злочинності, суїциду, бездоглядності дітей. З цих проблем були розроблені та проведені відповідні листівки батькам, бесіди та інструктажі.

Протягом року класні керівники приймали активну участь в проведенні ряду місячників та декад: «Коли вирушаєш у путь - завжди обережним будь!», «Вогонь наш друг, та не завжди, чекати можна і біди!», «Здоров'я мати - вік біди не знати!», «Цивільний захист - це не жарти, треба всім про нього знати!», проводили Шевченківські дні, місячники військово-патріотичного виховання, правової освіти тощо. В ході роботи тематичних місячників, декад, тижнів було проведено ряд заходів: конкурси малюнків, плакатів, колажів, конкурси творчих робіт, фотовиставки, години спілкування, різноманітні вікторини тощо.

З метою національно-патріотичного виховання в навчальному закладі створені куточки державної символіки по класах. Особливу увагу в цьому навчальному році приділяли вихованню патріотизму та національної свідомості. Всі класні керівники патріотичний урок на тему: «З Україною в серці», проводились різноманітні конкурси та вікторини.

Класні керівники тісно співпрацювали з батьками, запрошуючи їх на уроки та виховні заходи. В класних куточках усіх класів створена батьківська сторінка з порадами для батьків. Проводились оперативні наради класних керівників. Аналіз відвіданих уроків та виховних заходів показав, що виховна робота проводилась на належному рівні, використовуються сучасні технології виховання учнів.

Класними керівниками ведеться постійний контроль за навчальними досягненнями учнів, надається відповідна допомога як учням так і проводяться бесіди-консультації з батьками щодо покращення якості рівня знань. Проводилася відповідна робота з батьками тих учнів, які мають найбільше пропусків.

У 2016-2017 навчальному році діяльність методоб'єднання буде спрямована на розв'язання таких завдань:

- забезпечення, засвоєння й використання найраціональніших методів і прийомів виховання;

- постійне підвищення рівня методичної підготовки;

- обмін досвідом успішної педагогічної діяльності;

- виявлення, пропаганда та здійснення нових підходів до організації виховання;

- створення умов для самоосвіти вчителів і здійснення керівництва творчою діяльністю;

- забезпечення постійного засвоєння сучасної педагогічної теорії та практики.

Головним завданням об'єднання класних керівників залишається розвиток сучасного педагогічного мислення класного керівника, підвищення його мотивації на освіту, формування якостей інноваційної особистості.

План МО класних керівників на 2016-2017 н.р.

І засідання (вересень)

Організаційне

  • Ознайомлення з «Методичними рекомендаціями щодо організації виховної роботи з учнями.» (10.09.2016 р.)
  • Визначення основних напрямків методичної та виховної роботи на 2016-2017 н. р. (10.09.2016 р.)

3. Затвердження планів виховної роботи класних керівників на 1 семестр 2016-2017 н. р.(до 14.09.16 р.)

4. Затвердження плану роботи МО класних керівників (до 19.09.2016 р.)

5. Консультації з питань виховної роботи для класних керівників.

ІІ засідання (січень)

Патріотичне виховання - основа громадянської активності та національної свідомості учнів

  • Підведення підсумків виховної роботи за І семестр 2016-2017 н. р.
  • Планування виховної роботи на ІІ семестр 2016-2017 н.р.
  • Затвердження планів роботи МО класних керівників на ІІ семестр 2016-2017 н. р.
  • Пізнаємо своїх дітей
  • Кому потрібне щастя дітей?

                                                                           ІІІ засідання (березень) 
Новітні технології і виховна робота у школі

(Метод не директивної психотерапії)

  • Використання новітніх технологій у виховній роботі школи.
  • Зміст методу не директивної психотерапії
  • Вимоги до вихователя, який хоче використовувати метод не директивної психотерапії.
  • Круглий стіл: « Нові форми роботи з дітьми»
  • Презентація досвіду класних керівників, які атестуються (25.03.17 р.)
  • Участь у творчому звіті вчителів, які атестуються (кінець місяця).

ІV засідання (травень)

Правове виховання учнів

1. Аналіз роботи з профілактики правопорушень серед дітей та підлітків на основі гуманізації сучасної школи.

2. Наші діти відповідають за все.

  • Необхідні відносини з людьми.

4. Співпраця батьків з класним керівником у становленні учня як розумної, працелюбної, вихованої особистості.

5.Вивчення та узагальнення педагогічного досвіду класних керівників.

V засідання (червень)

«Успіх як результат: самовдосконалення, самовиховання, самоосвіти»

  1. Аналіз роботи МО класних керівників за поточний рік.
  2. Підведення підсумків роботи з виховання учнів у навчальному році
  3. Визначення завдань колективу МО класних керівників на новий навчальний рік.
  4. Стан реалізації виховних проблем та проблемних питань, над вирішенням яких працюють класні керівники.
  5. Анкетування «Перспективи діяльності»
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати